A Primitivo ikertestvére a 19.század második felében érte el az USA keleti partjait, ahol Zinfandelként emlegetik, itt már hagyományos fajtaként tartják számon. A Masca del Tacco modern technikával prezentálja ebben az ősi autentikus szőlőfajtában rejlő lehetőségeket.
Illatában fekete bogyós gyümölcsök, szilvalekvár, rózsa, kakaó és menta keveredik. Nagy test, balzsamos textúra lágy tanninok teszik oly szerethetővé.
Az ültetvény az olaszországi Puglia tartományban található, az 50 évnél idősebb tőkék borának, a Primitivo legkiemelkedőbb mínőséget adó területéről, Manduriáról. Kordon művelésű öreg tőkék bora, homokos és agyagos mészben gazdag földről. A kézi szüretet gondos válogatás követte, majd kíméletes préselés. Acéltartályban és nyitott fahordóban héjon áztatás, majd egy év hordós érlelés következett.
PRÉMIUM BOROK FORGALMAZÓJA